Web Tasarımı

Web Tasarımı

Web Tasarımı Nedir?

Birçok firmanın hedeflediği kitleye internet üzerinden ulaşabilmesi belli tasarım ile mümkündür. Web tasarımı birçok kişi grafik, şekil, tasarım şeklinde tanımlayabilir. Bir firmanın kendini en iyi şekilde tanıtabilmesi için hizmetlerini açıklayan bir tanıtım yazısı, hizmetlerini görsel olarak yansıtabilmesi için resim ve videolara, ulaşım sağlayabilmeleri için de iletişim bilgileri ve haritalar hizmetine ihtiyacı vardır. Bütün bu işlemlerin tamamına da web tasarım hizmeti denilir. İşletmenizi internet üzerinden ziyaret edecek ziyaretçilerin gözünde kurumsal bir kimliğe sahip olmak istiyorsanız bu tasarımların profesyonel bir şekilde yapılması gerekir. Görsel efektlerin ve açıklamaların kafa karıştırıcı değil daha sade ve anlaşılabilir şekilde olması önemlidir. İlk algı çok önemli olacağı için ziyaretçilerin firmanızı tercih etmesi sitenizin tasarımına bağlıdır.
Ziyaretçilerin ilk etapta gördüğü bilgiler ve görseller aslında arka planda birçok kod ile mümkündür. Oldukça zor bir işlem olan bu tasarımlar alanında uzman grafik uzmanları tarafından yapılır. Bir firmanın varoluşu ve ilerleme kaydedebilmesi bu tasarımlara bağlıdır. Bu yüzden de ne kadar profesyonel olursa o kadar daha çok tercih edilir. SEO’ ya uyumlu siteler her zaman arama motorlarında ilk sırada olacağı için buna uyumlu tasarım yapabilen firmalar ile çalışmanızda fayda vardır. Kısa ve sade bilgiler ile ziyaretçinin ilk algıda hizmet ve ürünleriniz hakkında bilgi sahibi olması bu yüzden önemlidir. Tüm bunları bilerek hazırlanan siteler ise her zaman Google arama motorlarında ilk sayfada yer alacağı için ziyaretçi diğer sayfalara bakma gereksinimi dahi duymaz.

Var oluş nedeninizi en iyi şekilde internet üzerinden anlattığınız yer şüphesiz resmi web sitelerinizdir. Web tasarımcıların gelişen teknolojiye ayak uydurması da çok önemlidir. Müşteri beklentilerini karşılayabilecek bilgi ve deneyime sahip olmaları gerekir. Web tasarım fiyatları eğer alanınızda uzman bir tasarımcı iseniz ciddi rakamlara yapılabilir. Sıradanlıktan ve alışılmış düzenden uzak bir web sitesi tasarlamanız ciddi kazançlar elde etmenize de olanak sağlayacaktır. İnternette ziyaret günümüzde tablet ve akıllı telefonlar ile de mümkündür. Bu yüzden bu kanallardan sitenizi ziyaret edecek insanların her kanaldan aldığı hizmeti alması önemlidir. Bunun mümkün olabilmesi de web sitenin tasarımına bağlıdır.

Web Tasarım Çalışmalarıma menüden Çalışmalarım kısmından bakabilirsiniz.Web Tasarımı