Kartvizit Tasarımı

Kartvizit Tasarım Nedir?

İşletmenizin var oluş nedenini açıklayan ve aynı zamanda işletmenize ulaşım konusunda iletişim bilgilerinin yer aldığı tasarımların genel adı kartvizit tasarımı denilebilir. Her işletmenin neredeyse bu tasarımlarını kapsayan kartvizit kartları vardır. İşletmenizin tanıtımını ucuz bir şekilde yapabileceğiniz bu kartlar tasarım şirketleri tarafından yapılmaktadır. İnternet kullanımın arttığı günümüzde kartvizit kartları gereksiz gibi dursa da her zaman internet erişimin olmadığını düşünmelisiniz. Bu yüzden cüzdanınızda yer kaplamayan bu kartlar her daim tercih edilmektedir. İşletmenize ait bilgilere kısa ve öz bir şekilde yer verilmelidir. Müşteri ilk bakışta amacı için gerekli bilgileri okuyup direk firma ile muhatap olmalıdır. Bu yüzden gereksiz yere kartvizit kartını doldurmak gereksiz bilgilere yer vermek hem maliyetli hem de karmaşıktır.
Kartvizitler genellikle işletmelerin ucuz fakat reklamını yapabildiği bir yöntemdir. Bu yüzden de işletmenin ara yüzü olarak oldukça önemli bir yere sahiptir. Tanıtmak için sabit bir ürününüz yoksa ya da kampanya düzenlemiyorsanız kartvizit kartlarından tercih etmeniz doğrudur. Birçok insan katalog ya da broşür okumaya üşenir. Direk bilgiye görüp firmaya ulaşmak daha çok işlerine gelir. Kartvizitler bu amacı tam anlamıyla kişiye yansıtan tanıtım aracıdır. Genellikle tek bir tarafında bilgiler yer alır. Arka tarafında işletme hakkında bilgiler yazabilmeniz için düşünülmüştür. Bazı firmalar çift taraflı kartvizit baskısı da tercih etmektedir. Bu tamamen işletmenin tercihi doğrultusunda yapılır.

Kartvizit bir işletmenin özeti olarak tanımlanır. Bu yüzden ulaşılabilir ve net bilgiler çok önemlidir. Genellikle şirket adı, logosu, hizmet/ürün hakkında kısa bir bilgi, ulaşım bilgileri yer alır. Farklı boyutlarda tasarlanan bu kartlar 45 x 85 mm – 50 x 80 mm – 50 x 85 mm – 50 x 90 mm – 55 x 85 mm – 55x 90 mm.dir. Dikdörtgen şeklinde tasarlanan bu kartları her yerde kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Herhangi bir yüklüğü olmaz. Reklam çeşitleri arasında en ekonomik olanı kartvizit tasarımlarıdır. işletmenize ait kartvizit tasarımı yaptırmaya karar verirken hizmet alacağınız firmanın alanında uzman olması, birinci sınıf kalitede malzeme kullanması ve uygun fiyat avantajı sunması gerekir.

Kartvizit Tasarımı